Logo Arhitectura si Urbanism

Secretariat: tel/fax: 0264 590255, 401847

Email: contact@arch.utcluj.ro

PRECIZARI - Concurs amenajare Observatorului 72-76

În urma mai multor întrebări legate de tema de concurs vă transmitem următoarele observații și precizări:

1. Soluția de amenajare propusă poate exploata total sau parțial terenul aflat în proprietatea Universității Tehnice din Cluj Napoca (marcat în planul pus la dispoziție). Concurenții vor decide dacă este relevant pentru soluția propusă de ei să includă în amenajare și terenul de sport învecinat cu parcela pe latura vestică (teren care nu se află în proprietatea UTC-N) și/sau a malului estic pentru Pârâul Țiganilor situat pe latura estică a parcelei.

2. Materialele propuse pentru amenajare nu trebuie să fie exclusiv "lemn, piatră sau elemente metalice de legătură" dar este recomandată utilizarea ingenioasă a materialelor tradiționale iar exploatarea acestui aspect prin soluția de amenajarea propusă constituie un avantaj.

3. Predarea proiectelor se va face conform calendarului și instrucțiunilor deja furnizate până:
vineri, 18 noiembrie 2016 /  ora 14:00
la secretariatul Departamentului de Urbansim,
clădirea FAU-CFDP str. Observatorului nr.72-76, etaj 3, sala 308
la doamna secretară Cristina Miclea.

24.02-02.03 Winterschool 2014

AStA organizeaza in perioada 24.02-02.03 Winterschool 2014. Am dori sa va invitam sa luati parte la evenimentele de seara, de la orele 18.00, de luni pana duminica. Site-ul evenimentului este http://winterschool.astacluj.ro  .

Ne puteti urmari si pe: utcn facebook utcn titter