Logo Arhitectura si Urbanism

Email: contact@arch.utcluj.ro

ACTUALIZARE - Inscriere Diplome / Dizertatii - sesiunea Februarie 2020

Stimati studenti,

STUDENTII INTEGRALISTI CARE DORESC SA SE INSCRIE LA SUSTINEREA DIPLOMEI SAU DIZERTATIEI IN SESIUNEA FEBRUARIE 2020 SE VOR ÎNSCRIE LA SECRETARIATUL F.A.U. ÎNCEPÂND CU DATA DE 27.01 PÂNĂ ÎN DATA DE 10.02 (LA ORA 9.00, CEL TÂRZIU).

ACTUALIZARE 10.02.2020 - DIPLOME

Stimați studenți,

Predarea planșelor proiectelor de diplomă se va face în data de 17 Februarie (luni), la ora 14.00, la ultimul etaj al clădirii de pe Rene Descartes. Susținerile vor începe marti, 18 Februarie, în aceeași clădire.

Vă reamintim că toate planșele trebuie semnate de îndrumătorul de proiect, mai puțin planșa de sinteză, format 100/70 (paginată vertical), pe care va trebui să o predați tot atunci. Toate planșele vor conține și numele îndrumătorului de structuri.

Machetele nu se predau, ci vor fi aduse doar la susținere. Tot la susținere va trebui să aveți memoriul printat și un CD cu toate piesele proiectului, inclusiv fișierul cu planșa de sinteză, memoriul și poze cu macheta. CD-ul îl veți preda secretarului de comisie la momentul susținerii.

Spor la lucru!

Aldea Silviu, Mihai Racu,
secretari diplome sesiunea Februarie 2020

05.02.2020 - DIZERTATII

Dizertatiile se vor preda luni, 10 FEB.2020, intre orele 12.00-13.00 - in SALA PROFESORALĂ DE LÂNGĂ ATELIERUL ANULUI 1, ETAJ 3, CLADIREA CFDP.

Lucrarile vor fi predate in urmatorul format (_identic cu predarea din sesiunile Iulie/Sept. 2019_):

- DOUA EXEMPLARE TIPARITE, SEMNATE DE ÎNDRUMATOR

- ÎN FORMAT ELECTRONIC: doua CD-uri - Fiecare CD va contine lucrarea IN FORMAT PDF SI FORMAT DOC (pentru verificarea numarului de cuvinte). Pe cat posibil va rugam ca varianta PDF sa nu depaseasca 30 MB si sa contina UN SINGUR FISIER PDF (coperta+cuprins+continut+surse imagini+bibliografie etc. Fisierul se va denumi dupa modelul urmator:
NUME_PRENUME_TITLU DIZERTATIE.pdf) / sau pe alt suport electronic (memory stick USB ; ambele formate PDF si DOC) / sau pe ambele adrese de mail arhandreeamotu@gmail.com si flacmun@gmail.com in data de 10 feb., la ora 12.00 (ambele formate PDF si DOC).

DECLARATIE PE PROPRIE RASPUNDERE CU PRIVIRE LA AUTENTICITATEA LUCRARII

SUSTINEREA DIZERTATIILOR (SESIUNEA FEB. 2020) VA AVEA LOC IN 20-21 FEB. 2020.

Va multumim,

Secretar comisie As.dr.arh. Flavius Muntean

Email : flacmun@gmail.com

Secretar supleant As.dr.arh. Andreea Motu

Email: arhandreeamotu@gmail.com

24.02-02.03 Winterschool 2014

AStA organizeaza in perioada 24.02-02.03 Winterschool 2014. Am dori sa va invitam sa luati parte la evenimentele de seara, de la orele 18.00, de luni pana duminica. Site-ul evenimentului este http://winterschool.astacluj.ro  .

Ne puteti urmari si pe: utcn facebook utcn titter